Bu Blogda Ara

3 Temmuz 2013 Çarşamba

Gel Zaman Git Zaman Blog'umun 1.Yılı Kutlu Olsun

Asıl tarih 22 Haziran olsa da çok meşgul olduğum için bugüne kısmet oldu bu yazıyı yazmak 1 yıl oldu benim için büyük blog dünyası için çok küçük bir adım :)O kadar çok oldu ki yazı yazmayalı unutmuşum :) Çok yoğun bir okul dönemi mezuniyet sınavlar derken boş vakit bulupta şuraya bir yazı yazamadım  aslında yazacak o kadar çok şeyim vardı ki neyse bunların hepsini bir yazıya sığdırmayı düşünüyorum okuyup okumamak sizin elinizde sevgili okurlar haydi başlayalım o halde :)

Oh My School!Programı kısaca özetlemek gerekirse ''İdoller Nasıl Daha İyi İdol Olurlar?''konseptiyle hareket ediyorlar.Ama tabi ki sadece bu değil birbirinden komik ve eğlenceli oyunlar oynuyorlar.ilk başlardaki kadro sonlara doğru değişse de ben sondaki kadroyu daha çok sevdim(Bunun sebebi Kikwang ve Lee Joon'un katılması olabilir mi?olabilir olabilir :D)
Görüldüğü üzere bir sürü İdol var(ancak bu eski kadro) ayrıca her bölüm farklı konuklar geliyor öğrenciler değişebiliyor ama eğlence hiç ama hiç azalmıyor gülmekten ağladığımı hatırlıyorum.Bu program bana Simon D gibi bir insanı kazandırdı nerelerdeymiş o ben neden hiç tanımamışım?  
Programın 27 bölümü bulunuyor.Maalesef Türkçe alt yazılısı mevcut değil ben İngilizce izledim.Malum sitelerde bulabilirsiniz İyi seyirler :)

Barefoot Friends(Yalınayak Arkadaşlar)

Ah bu program ah.Bu program bana Kim Hyun Joong'u sevdirdi daha ne olsun antisi değildim sadece çok soğuk bulurdum ama yok öyle değilmiş, bu şeker dünya tatlısı biriymiş.Yine çok komik bir program olur kendisi henüz 11 bölümü yayınlandı ancak yarısından itibaren konsepti değiştirdiler.Sanırım ülke dışına çıkmak onları çok zorladı ayrıca kolay değil yaptıkları şeyler.Hepsi de sevdiğim insanlardı iyi ki de böyle bir projede yer almışlar bu program Türkçe'ye çevrildi arayıp bulabilirsiniz rahatlıkla.Keyifle izleyebilirsiniz.
Kang Ho Dong,UEE,Eunhyuk,Yoon Shi Yoon,Yoon Jung Shin,Yoo Se Yoon,Kim Bum Soo ve Kim Hyun Joong'tan oluşuyor grubumuz.İzleyin İzlettirin.

Answer to 1997/Reply 1997


Çok anlatıldı bu dizi ve çok konuşuldu.Dizinin konusu yazmaya gerek duymuyorum o yüzden sadece dizide beni etkileyen unsurları sıralamak istiyorum.
 • Seo İn Guk : Diziyi izlememin en önemli unsuru çünkü önce Love Rain'de görmüştüm ama pek etkilememişti beni,ama o klip yok mu K.Will'in Please Don't klibinden sonra geldim buldum bu diziyi burdan ona da teşekkür ediyorum :)
 • Jung Eun Ji : Çok şeker kızsın Allah için çok kıskandım seni ancak sende kendimi gördüm ben Fangirllüğün tanımını bir kez daha yaptın bize sana da teşekkürler(burada tamamen onunla konuştum gibi oldu :D)
 • Müzikler : Çok şukela idi nokta.
 • Geçmişin Etkisi : Ben o zamanların gençliğini bilemem ancak ufak tefek bazı şeyler benim çocukluğuma da denk gelmişti o yüzden bu da çok büyük etkiydi.
Dizimizin sır perdesi : Hadi bunları okudun pek tatmin olmadın ama yinede açtın izledin ilk bölümü hah işte bırakamayacaksın ilk bölümde sorulan o soru var ya onu merak edip izleyeceksin bu diziyi :D Hadi İyi Seyirler...

Music Bank 

Açıklanan isimler şöyle : 
 • MBLAQ(Lee Joon-shi Lovely <3)
 • Miss A(Suzy'imizi severiz her şarkılarını dinleriz^^)
 • B2ST/BEAST(Kikwang Yong Junhyung için en çılgın Fangirl olabilirim problem değil)
 • Ailee (Kore'nin Beyonce'sunu severiz )
 • FT.Island (Yeppa)
 • Super Junior ( Heechul'u dünya gözüyle görebileceğim yaşasın ^^)
Mükemmel isimler seçilmiş ah bide CN.Blue olsaydı tadından yenmezdi ama kısmet değilmiş artık.Biz koreseverlere Music Bank'ta iyi eğlenceler diliyorum.
Sanırım daha fazla yazamayacağım parmaklarım ağrıdı.Monstar,Dating Agency:Cyrano öbür yazıya kalsın diyorum .Hepinize kucak dolusu sevgiler.

2 yorum:

 1. Yazının hepsini okuyamadım mahcupsmile İdol kelimesini kullanmamanı tavsiye ederim şekercim. Neden diye sorarsan nedeni şu; İdol küçük put demekmiş :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İdol küçük put demek ancak ben o anlamda kullanmadığım sürece sorun yok bence sonuçta gidip ona tapmıyorum :D

   Sil